افتتاح مرکز آموزش جوار کارگاهی در شرکت فولاد آلیاژی  یزد

افتتاح مرکز آموزش جوار کارگاهی در شرکت فولاد آلیاژی یزد

يكشنبه 16 تير 1398 و ساعت 14:22:46 يكشنبه 16 تير 1398 و ساعت 14:24:02 تاریخ بروزرسانی 146

به منظور آموزش شاغلان در صنایع همگام با فناوری روز جهانی در استان ، مرکز جوار کارگاهی فنی و حرفه ای در شرکت فولاد آلیاژی یزد افتتاح شد .

  به  گزارش  روابط عمومی  اداره کل  آموزش فنی  و حرفه  ای  استان  یزد فراشاهی معاون آموزش ،پژوهش  و برنا مه  ریزی اداره  کل آموزش  فنی  و حرفه  ای  استان یزد در این مراسم که با  حضور تیموریان مدیر منابع  انسانی، بستانی رئیس اداره  آموزش  و پورحیدریان کارشناس آموزش  فولاد آلیاژی یزد ، دهقان رئیس اداره موسسات  کاراموزی آزاد و ندافیون کارشناس آموزش در  صنایع  این اداره کل برگزار شد،  صیانت از نیروی کار و ارتقای مهارت کارگران را از طریق ایجاد مراکز آموزش جوار کارگاهی و آموزشی ضمن کار دانست و  افزود: ایجاد مرکز آموزشی در کنار واحد تولیدی، صنعتی یا خدماتی و توجه بیشتر به امر آموزش به همراه استفاده از تجربیات و امکانات، تاثیر بسزایی در ارتقاء سطح دانش و مهارت نیروی انسانی بنگاه های اقتصادی دارد.

وی گسترش آموزش های مهارتی و ارتقای سطح آموزش های شاغلین، حفظ و تداوم اشتغال، تسریع در نیل به اهداف کمی و کیفی واحد صنعتی، تبادل اطلاعات و دانش فنی فیمابین مراکز آموزشی و واحد صنعتی، استفاده از امکانات بالفعل و بالقوه مراکز و واحد صنعتی و تهیه استانداردهای مهارت مورد نیاز واحد صنعتی را از مزایای ایجاد این مراکز برشمرد.

فراشاهی تامین منابع انسانی مورد نیاز واحد صنعتی، همکاری در زمینه ارتقاء مهارت متخصصین صنایع و آموزش و جذب نیروهای بومی، افزایش بهره وری و در نهایت پایداری و توسعه بنگاه های اقتصادی را نیز از دیگر مزایای تاسیس مرکز جوار کارگاهی ذکر کرد.

معاون آموزش ، پژوهش  و برنا مه ریزی اداره کل آموزش  فنی  و حرفه  ای  استان یزد  ابراز امیدواری کرد؛ با استقرار سیستم های آموزشی و مراکز جوار کارگاهی در صنایع بتوان گام موثری در جهت افزایش بهره وری و نیل به اهداف کمی و کیفی صنایع استان برداشت.

وی همچنین بیان کرد :امیدورایم مدیران صنایع و شرکت های وابسته نگاه ویژه ای به بحث آموزش کارکنان و ارتقا مهارت شاغلین و توانمند سازی نیروهای بومی استان داشته باشند.