انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی وحرفه ای واداره کل زندانهای استان یزد

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی وحرفه ای واداره کل زندانهای استان یزد

سه شنبه 24 ارديبهشت 1398 و ساعت 14:14:21 سه شنبه 24 ارديبهشت 1398 و ساعت 14:14:21 تاریخ بروزرسانی 88

تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای یزد واداره کل زندانهای استان در راستای سیاست های سازمان منعقد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد، علی افضلی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای این استان در نشست امضای تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل و اداره کل زندان های این استان که با حضور مدیر کل ، معاون سلامت، اصلاح و تربیت ومسئول اشتغال و حرفه آموزی زندان های یزد و معاون آموزش، پژوهش وبرنامه ریزی و  روسای اداره آموزش ومرکز شماره یک این اداره کل برگزار شد با اشاره به برگزاری آموزش های مهارتی ویژه زندانیان گفت :در این استان نیز در راستای سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نسبت به آموزش زندانیان و آسیب دیدگان اجتماعی برنامه ریزی لازم صورت می پذیرد که در سال گذشته به میزان 2هزار و123 نفر- دوره  آموزش مهارتی در زندان های استان اجرایی شده است.

وی افزود : توسعه مهارت آموزی و ایجاد اشتغال مولد و فرهنگ سازی در این زمینه باعث کاهش جرایم در جامعه خواهد شد و نیروی انسانی توانمند و ماهر در مسیر توسعه همه جانبه کشور، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است .

رضا ذوالفعلی نژاد مدیرکل زندان های استان یزد در این نشست با تاکید بر اهمیت و تاثیرگزاری آموزش های فنی و حرفه ای در زندان گفت: آمار بازگشت زندانیانی که در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای شرکت می کنند ، نزدیک به صفر است که این موضوع نشان از اهمیت مباحث مربوط به اشتغال و آموزش های فنی و حرفه ای در زندان دارد.

وی ادامه داد : از آنجاییکه بیشترین درصد زندانیان را افراد کم سواد وبیسواد تشکیل می دهند، مهارت آموزی و ایجاد شرایط اشتغال در فرد، ضمن تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی ،بهترین روش برای جلوگیری از بازگشت مجدد می باشد.

افضلی تصریح کرد: بروز رسانی تجهیزات آموزشی، استفاده از مربیان آموزشی مجرب، گسترش فضای کارگاه های آموزشی، ارائه آموزش در رشته های اشتغال زا و ارزیابی دوره های آموزشی توسط کارشناسان این اداره کل و... از برنامه های  اداره کل آموزش فنی وحرفه ای در زندان می باشد.

.ذوالفعلی نژاد اظهار داشت: تأمين فضاي مناسب آموزشي، .تجهيز كارگاه هاي آموزشي ندامتگاه ها ، نیاز سنجی آموزشی زندانیان و... از تعهدات اداره کل زندان ها می باشد

گفتنی است در پایان نشست امضای تفاهم نامه همکاری ،دو طرف اظهار امیدواری کردند که در سال 98 نیز همانند سال گذشته با همکاری و هم افزایی متقابل، آموزش های مورد نیاز این قشر به منظور ایجاد روحیه در خانواده های زندانیان ، کار آفرینی و جلوگیری از بازگشت به زندان ارائه شود.