اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

صفحه اصلي RSS پیگیری شکایات مردمی پرسش و پاسخ نقشه سایت
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد  شنبه 24 آذر 1397

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد :توسعه مهارت آموزی متناسب با نیازهای بازار کار ضروری است

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد گفت:لازم است براي حركت در مسير پیشرفت کشور، تناسب نيازهای بازار كار با رويكردهای آموزشي و دانشگاهي به ويژه در زمينه مهارت آموزی برقرار شود.

     به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان يزد، افضلی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان از حضور دکتر زینی وند معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد به عنوان میهمان ویژه در همايش مديران كل آموزش فني و حرفه اي مناطق 6 و 7 كشوري خبر داد .

     معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد در اين همايش بیان کرد:به هر میزان درک عمومی کشور خصوصا در سطح مسئولان تصمیم ساز نسبت به تاثیرگذاری مهارت آموزی در بخش های مختلف افزایش پیدا کند؛مسیر توسعه نیز هموار تر می شود.
     «علي زيني وند» ضمن ابراز خرسندی از باور و زمینه سازی های موثر دولت تدبیر و امید نسبت به این موضوع  افزود:وقتی سازمان فنی و حرفه ای با حمایت های قانونی و تقویت اعتبارات بتواند به شکل تاثیر گذاری عمل کند رونق سایر بخش ها نیز با حرکت مثبت روبه رو خواهد شد.
     وي اظهار داشت:به طور مثال در استان یزد با حجم بالای افراد فارغ التحصیل دانشگاهی و جویای شغل مواجه هستیم و از سوی دیگر ظرفیت های خوبی نیز برای مشاغل مهارتی وجود دارد که متاسفانه تناسب و رابطه مناسبی بین این عرضه و تقاضا برقرار نیست.
     معاون استاندار يزد خاطرنشان كرد:برای بهره مندی از ظرفیت های مناطق مختلف در کشور و جهت پاسخ به جمعیت جویای شغل نیاز جدی به نهادینه سازی و فهم فراگیر نسبت به جایگاه مهارت آموزی و آموزش های فنی  و حرفه ای در جامعه تا رسیدن به تناسب در حوزه مشاغل مختلف وجود دارد.
     زيني وند ادامه داد:رویکرد اشتغال در دنیا تغییر کرده است و ما نیز باید همسو با نگاه دانش بنیان و فناور محور مسائل را برنامه ریزی و مدیریت کنیم زیرا روش های سنتی پاسخگوی تغییرات علمی دنیای امروز نمی باشند.
     معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد در پايان با تاکید بر حاکم شدن دیدگاه مشاغل کم سرمایه و پر اثر در کشور بيان كرد:ضرورت رفع موانع و اصلاح کاستی های موجود در طرح های مهارت آموزی و کارورزی احساس می شود و نباید این موضوعات در شکل نیمه تمام رها شود.
     گفتنی است همایش مدیران کل آموزش فنی وحرفه ای مناطق 6 و 7 کشور با حضور معاون توسعه مدیریت ومنابع سازمان متبوع ومدیران کل ستادی و استانی به میزبانی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد یرگزارگردید .

 : 1961   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/06/24 - 25 : 11 قبل از ظهر
گروه خبری: اداره کل   |  : 833

نظر شما در مورد این مطلب

 

اطلاعیه های سازمان

 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

نشست مشترک مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان با مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان یزد

آئین تکریم و معارفه معاونت اداری و پشتیبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد برگزار شد .

برگزاری جلسه شورای اداری اداره کل و مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

افتتاح دوره های آموزش آتشباری در مرکز آموزش بین کارگاهی مرکز تحقیقات مواد معدنی یزد

تقدیر و تجلیل معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد از دبیر شورای اقامه نماز اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

تبیین طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در فرمانداری شهرستان اشکذر

حضور معاونت آموزش ، پژوهش و برنا مه ریزی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد در مانور زلزله و ایمنی مدارس

سرپرست جدید مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک شهرستان یزد معرفی شد.

بمناسبت بزرگداشت هفته بسیج : دیدار مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد با خانواده معظم شهدا و ایثارگران اداره کل اموزش فنی وحرفه ای استان یزد

کسب مقام سوم استان و رتبه تقدیر ویژه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد در عملکرد توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز

 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد