اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

صفحه اصلي RSS پیگیری شکایات مردمی پرسش و پاسخ نقشه سایت
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد  دوشنبه 04 تير 1397

امضای تفاهم نامه همکاری دبیرخانه کانون های مساجد استان با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای یزد

 در راستای گسترش فرهنگ مهارت آموزی و آموزش های فنی وحرفه ای تفاهم نامه همكاري بین اداره كل آموزش فني و حرفه اي و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یزد منعقد گردید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد، افضلی مدیرکل، در این جلسه با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل طرفین و با اشاره به شرایط موجود، بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت ها تأکید کرد.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: با توجه به نتایج گرفته شده از تفاهم نامه های مختلفی که با دستگاهها و نهادهای مختلف منعقد گردیده، بازخوردهای گرفته شده از آنها نشان داده است که بسیار در روند آموزش و همکاری ها موثر بوده و نتایج مثبتی به همراه داشته است.

 افضلی در ادامه تصریح کرد: از جمله موضوعات این تفاهم نامه، توانمندسازی جامعه هدف کانون از طریق ارائه آموزشهای مهارتی و شغلی ، ارتقای سطح مهارت های شغلی جامعه هدف کانون فرهنگی و هنری مساجد بر اساس نیاز حال و آینده کار ، بازبینی و اثر بخش نمودن دوره های آموزشی –مهارتی بر اساس بازخوردگیری از ورودی و خروجی ها با توجه به میزان جذب در بازار کار یا میزان علاقه مندی اعضای کانون،تسهیل در صدور مجوز و قائل شدن اولویت برای افراد جامعه هدف (اعضای کانون) در برخورداری از اقدامات حمایتی دولت در بازار کار و اشتغال و ارائه راهكارهای مشترك جهت ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی و افزایش اشتغال پایدار در جامعه هدف می باشد.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همچنین به تعهدات این اداره کل اشاره و گفت: برنامه ریزی در برگزاری دوره های آموزشی مهارتی مورد نیاز کانون فرهنگی و هنری مساجد ،تهیه، تولید و بروزرسانی استانداردها و نرم افزارهای آموزشی مورد نیاز با همکاری کانون ،برگزاری آزمون های تئوری و عملی، تامین آزمونگران، اعلام نتایج آزمون و صدور گواهینامه های آموزشی،تسهیل در صدور مجوز تاسیس آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای ویژه کانون با رعایت مفاد آیین نامه نحوه تشکیل و اداره آموزشگاه های آزاد،فراهم نمودن بستر مناسب جهت آموزش معرفی شدگان توسط کانون در رشته های فنی در قالب انعقاد قرارداد آموزشی وتامین مربی جهت برگزاری دوره های آموزشی مساجد و... از جمله تعهدات این اداره کل می باشد که در تفاهم نامه ذکر شده است.

 حجت الاسلام مصطفی گرجی، مسئول دبیرخانه کانون های  فرهنگی و هنری مساجد استان نیز در این جلسه ضمن تقدیر از اداره کل آموزش فنی وحرفه ای بمنظور فراهم ساختن، زمینه سازی و پیگیری انعقاد این تفاهم نامه، گفت: با توجه به ظرفیت بالای آموزشی آموزش فنی وحرفه ای و ارتباط مستقیم آن با مباحث اقتصادی و اشتغال، امید آن داریم تا انعقاد این تفاهم نامه نقطه عطفی برای کمک به اشتغال و وضعیت معیشت اقشار مختلف باشد.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در ادامه به تعهدات این دبیرخانه اشاره و گفت: نياز سنجي آموزشي در حرفه هاي مورد نیاز، معرفي واجدين شرايط جهت شركت در دوره هاي آموزشی، نظارت مستمر بر کیفیت اجرای دوره های آموزشی و نظرسنجی از مخاطبین، حمایت از مهارت آموختگان با معرفی و هدایت آنها به بازار کار و نهادهای حمایتی و ... از جمله تعهدات دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد بوده که در این تفاهم نامه به آن اشاره شده است.: 1834   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/03/08 - 08 : 08 قبل از ظهر
گروه خبری: اداره کل   |  : 255

نظر شما در مورد این مطلب

 

اطلاعیه های سازمان

 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشورمنصوب شد

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداریزد: شرايط آشنايي هدفمند جوانان با محيط واقعي كار فراهم مي شود

جلسه هم اندیشی کانون انجمنهای صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد استان

سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور برگزار می کند؛ اولین دوره آموزش مهارتی ویژه بزرگسالان دارای اختلال طیف اتیسم

افتتاح سایت آموزشی پرورش شترمرغ در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان خاتم

دکتر پاک سرشت درحاشیه سومین نشست VPET و در دیدار با همتای سوئیسی خود مطرح کرد:تدوین طرح اصلاح نظام آموزش های مهارتی در ایران

گزارش تصویری سفر رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور به سوئیس وشرکت در سومین کنگره بین المللی آموزش فنی وحرفه ای

توانمندسازی دانشجویان متناسب با نیازهای منطقه ای و منطبق با نیاز بازارکار

همکاری سازمان آموزش فنی‌ و حرفه‌ای کشور و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

بازديد رییس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد از پروژه هاي عمراني اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد

 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد