اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

صفحه اصلي RSS پیگیری شکایات مردمی پرسش و پاسخ نقشه سایت
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد  چهارشنبه 30 آبان 1397

همکاری سازمان آموزش فنی‌ و حرفه‌ای کشور و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

 سازمان آموزش فنی ‌و حرفه ای کشور و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم نامه‌ای در جهت ارتقای سطح مهارت‌های حرفه‌ای نیروی انسانی کشور امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد به نقل ازایلنا، سازمان آموزش فنی‌ و حرفه‌ای کشور و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ تفاهم نامه‌ای در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز۱۴۰۴ تنظیم کردند.

از اهداف این تفاهم نامه می‌توان به استفاده از ظرفیت‌های دو طرف به منظور توسعه فناوری‌های نرم، توسعه و ارتقای سطح مهارت‌های حرفه‌ای نیروی انسانی کشور به خصوص جوانان و بانوان در حوزه فناوری‌های نرم و همچنین فعالان و شاغلان شرکت های خلاق اشاره کرد.

طبق این تفاهم نامه سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور متعهد به تسهیل‌سازی فرآیند تأسیس آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد در حوزه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق طبق ضوابط و مقررات شد.

علاوه بر این  بهره گیری از کارشناسان و متخصصان صاحب تجربه ستاد درکمیته‌های تخصصی تدوین و بازنگری استانداردهای آموزش شغل و شایستگی، اجرای دوره های آموزشی و آزمون براساس دستورالعمل‌ها، قوانین آموزشی سازمان درحوزه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز سایر تعهدات این سازمان است.

در این تفاهم نامه آمده است که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ملزم به همکاری در تعیین شاخص و رتبه‌بندی منابع انسانی فعال در حوزه فناوری‌های نرم و شرکت‌های خلاق، همکاری در شناسایی ظرفیت‌های بین‌المللی و برقراری ارتباط با آنها است.

این سازمان همچنین موظف شد تا به امور کسب و کار در حوزه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق و ارزشیابی و سنجش مهارت کارآموزان براساس تقویم و برنامه زمان‌بندی سازمان بپردازد.

در این تفاهم نامه معاونت علمی و فناوری ریاست ملزم به همکاری در تسهیل اخذ مجوزهای قانونی برای تأسیس شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری و شرکت‌های خلاق طبق ضوابط و مقررات شد.

علاوه بر این معاونت موظف به تعیین نیازهای آموزشی و انجام نیازسنجی در حوزه فناوری‌های فرهنگی و خلاق است.

از دیگر تعهدات این معاونت می‌توان به معرفی ظرفیت‌های سازمان به شرکت‌های حوزه فناوری‌های نرم، صنایع خلاق و همکاری و مشارکت در برگزاری مسابقات ملی مهارت و اعزام تیم مهارت کشور به مسابقات جهانی مهارت اشاره کرد.

همکاری متقابل دو طرف در نیازسنجی، امکان سنجی، ارزیابی آموزشی، تدوین و بازنگری استانداردهای آموزش شغل و شایستگی، برنامه‌ریزی برای شناسایی مشاغل در حوزه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق تدوین استانداردهای شغلی و آموزشی مرتبط با موضوع تفاهم نامه، ازجمله تعهدات مشترک دو طرف در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.

این تفاهم نامه از تاریخ امضا، به مدت سه سال شمسی معتبر است و در صورت توافق دو طرف قابل بازنگری، ویرایش و تمدید خواهد بود و در ۸ ماده، ۳۵ بند، یک تبصره و دو نسخه تنظیم شده است.

 : 1851   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/03/19 - 07 : 07 قبل از ظهر
گروه خبری: اداره کل   |  : 818

نظر شما در مورد این مطلب

پدافند غیر عامل، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی

اطلاعیه های سازمان

 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

پیام تبریک معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج

پیام تبریک معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت

پیام تبریک مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج

پیام تبریک مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد به مناسبت هفته وحدت

بازدید معاون آموزش،پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد از مرکز بین کارگاهی شرکت فولاد آلیاژی یزد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد درگذشت مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی کشور را تسلیت گفت.

کسب رتبه برتر مرکز آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه ای آیت اله خامنه ای یزد در میان دفاتر کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد

تقدیر و تجلیل از فعالان بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد: ضرورت به کارگیری ظرفیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در توسعه استانها

سفر معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به استان آذربایجان شرقی

 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد