اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

صفحه اصلي RSS پیگیری شکایات مردمی پرسش و پاسخ نقشه سایت
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد  پنجشنبه 02 اسفند 1397

با هدف مهارت افزائی و ارتقاء دانش حرفه ای نیروی کار؛ تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور و دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران منعقد شد

 تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور و دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با هدف مهارت افزائی و ارتقاء دانش حرفه ای نیروی کار کشور منعقد شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل  آموزش  فنی  و حرفه ای  استان یزد، تفاهم نامه مذکور در راستای اجرای طرح ملی "توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال" مصوبه سوم آذرماه سال 1393 شورای عالی اشتغال و بند (ت) ماده 4 برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران به امضای مهندس علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش سازمان و دکتر غلامحسین حسینی نیا، رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران رسید.

حاتم زاده در آئین امضاء این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه به منظور همكاري، تعامل و هم‌افزائي فعاليت‌هاي آموزشی و پژوهشي در حوزه کارآفرینی و کسب و کار در کشور و جهتِ نیل به رشد و توسعه اقتصادی بر پایه عدالت در راستای مهارت افزایی و ارتقای دانش حرفه‌ای نیروی کار کشور منعقد می شود.

وی افزود: ایجاد مراکز شتاب دهنده کسب وکارهای استارت آپی در حوزه مهارت آموزی و توسعه اشتغال و کارآفرینی مهارت بنیان و مرکز توسعه مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان در دانشگاه از اهدافی است که با امضای این تفاهم نامه دنبال می شود.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همچنین گفت: این سازمان در خصوص تأمین نیازهای آموزشی و مشاوره ای کارآفرینان، ارائه مشاوره و انجام اقدامات تسهیل گری در رابطه با طرح‌ های کسب و کار نوظهور و طراحی و اجرای پروژه های آموزشی، پژوهشی و کاربردی مشترک در راستای اجرای تفاهم نامه با دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران همکاری می کند.

وی افزود: برگزاری کنفرانس های ملی و بین المللی مشترک و جشنواره رهبران کارآفرین و همکاری در امور آموزشی تربیت مربیان، کارشناسان و مهارت آموختگان با رویکرد کارآفرینانه از دیگر زمینه های همکاری دو طرف در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.

حاتم زاده گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران زمینه اجرای واحد های درسی کارآموزی، کارورزی و آزمایشگاهی –کارگاهی در مراکز و آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد را فراهم می کند.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: امروز دو مجموعه با یک رسالت کنارهم هستند که با هم افزایی و استفاده از ظرفیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای که دارای حدود 600 مرکز ثابت دولتی و 5 هزار کارگاه آموزشی فعال با ارائه بیش از دو هزار و پانصد حرفه در سطح کشور در حوزه کار آفرینی است می تواند به توانمند سازی جوانان کارآفرین کمک کند.

حاتم زاده گفت: از ابتدای سال جاری برای بحث کار آفرینی دپارتمانی در سطح  ستاد سازمان آموزش فنی و حرفه ای راه اندازی شده است که این توافقنامه نیز از دستاورد های همین دپارتمان است.

معاون آموزش سازمان آموش فنی و حرفه ای کشور به حضور و آمادگی سازمان در نقش آفرینی، در اکوسیستم کارآفرینی که توسط دانشکده طراحی شده است اشاره کرد و افزود با نبود زیرساخت های حوزه کار آفرینی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای این مهم با دانشکده کارآفرینی همراهی می کند.

حاتم زاده در ادامه به برگزاری جشنواره مهارت آموختگان برای اولین بار در مردادماه سال جاری اشاره کرد و افزود امیدوارم این جشنواره در سال 98 با مشارکت و همکاری دانشکده کارآفرینی برگزار شود.

وی در پایان با تاکید بر تغییر رویه آموزش های سازمان به سمت کار، به گسترش این رویکرد از طریق تدریس به مربیان با استفاده از ظرفیت های دانشکده اشاره کرد.

براساس این گزارش در این جلسه غلامحسین حسینی نیا، رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران گفت:  این دانشکده  در تفاهم نامه مذکور متعهد شده است در خصوص برگزاری دوره های توانمندسازی کارآفرینی مربیان و کارشناسان، جذب سرمایه گذار ایده های کسب و کار  مهارت آموختگان و برگزاری دوره های تخصصی کوتاه مدت  MBA  Miniو  Mini DBA برای افراد معرفی شده از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همکاری نماید.

وی افزود: دانشکده کارآفرینی در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور در خصوص تهیه محتوا، طراحی و اجرای دوره های آموزش فنی و حرفه ای با رویکرد کارآفرینانه به صورت مجازی و تلفیقی ( حضوری و مجازی) نیز با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همکاری می کند.

 : 2098   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/10/30 - 21 : 14 بعد از ظهر
گروه خبری: اداره کل   |  : 345

نظر شما در مورد این مطلب

 

اطلاعیه های سازمان

 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

تقدیر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

تجلیل از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد در جشن بزرگ جوانان و ورزشکاران استان یزد

مسابقه شیرینی انقلاب در مرکز آموزش فنی و حرفه ای غدیر زارچ استان یزد

جلسه هفتگی تفسیر قرآن مدیران کل دستگاههای اجرائی استان یزد به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد.

بمناسبت بزرگداشت ایام الله دهه فجر صورت گرفت : دیدار مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد با خانواده معظم شهدای یزد

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور: آموزش های فنی و حرفه ای در تداوم فرآیندهای توسعه ای دولت تدبیر و امید جایگاه ویژه ای دارد

با حضورمعاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استانداریزد مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان ابرکوه استان یزد همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر افتتاح شد

مهندس ازهاری خبر داد: مشاغل اختصاصی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در کمیته مشاغل سازمان اداری و استخدامی کشور تصویب شد

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:امروز به تقویت اکو سیستم کارآفرینی در کشور نیاز داریم.

حضور فعال مراکز آموزش فنی و حرفه ای برادران یزد در دومین نمایشگاه برق، الکترونیک و انرژی های نوین

 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد