اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

صفحه اصلي RSS پیگیری شکایات مردمی پرسش و پاسخ نقشه سایت
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد  پنجشنبه 02 اسفند 1397

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:امروز به تقویت اکو سیستم کارآفرینی در کشور نیاز داریم.

 معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در همایش ملی کارآفرینان مسئولیت پذیر گفت: آنچه امروز به آن نیاز داریم تقویت اکوسیستم کارآفرینی در کشور است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد، دکتر سلیمان پاک‌سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش  فنی  و حرفه  ای  کشور در همایش مذکور گفت: مهارت‌آموزی اکنون یکی از جدی‌ترین نیازهای کشور است و کارآفرینی باید در قالب یک علم آموزش داده شود.

دکتر پاک‌سرشت افزود: با وزارت آموزش و پرورش در حال هماهنگی برای آموزش کارآفرینی در مدارس هستیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه اکوسیستم کارآفرینی در کشور به گونه‌ای هدایت می‌شود که کارآفرینان از چرخه تولید حذف می‌شوند، تأکید کرد: این مشکل باید با تقویت مهارت‌آموزی و اصلاح سیاست‌های بالادستی رفع شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد: با وزارت آموزش و پرورش در حال هماهنگی برای آموزش کارآفرینی از نخستین سال‌های تحصیلی هستیم، زیرا دانش آموزان در یک محیط بسته آموزش می‌بینند و نمی‌توانند خصلت کارآفرینی را در دوره‌های دیگر نشان داده و عملیاتی کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایران در بین ۱۳۷ کشور جهان،  رتبه ۷۲ و در کشور‌های منطقه رتبه ۱۱ را در کارآفرینی دارد.

دکتر پاک سرشت با اشاره به اینکه کارآفرینی، محصول آموزش است، افزود: در سیاست گذاری‌های کشور‌های مختلف جهان، توسعه کارآفرینی به عنوان مسئله راهبردی در حال انجام است و در وضعیت فعلی اقتصادی، کشور‌های کارآفرین می‌توانند با ایجاد کسب و کار پایدار به عنوان ابزاری برای دگرگونی اقتصاد کشور‌ها محسوب شوند.

وی درخصوص اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در حوزه کارآفرینی افزود: راه اندازی باشگاه کارآفرینان جوان یکی از فعالیت‌های در حال انجام است که دانش آموزان می‌توانند با حضور در دوره کارآفرینی، آمادگی برای انجام کار گروهی پیدا کنند، زیرا در این فضا شرایط برای پرورش استعداد جوانان فراهم است.

دکتر پاک سرشت ادامه داد: این طرح هم اکنون به صورت آزمایشی در استان مازندران و خراسان رضوی عملیاتی شده و مورد استقبال قرار گرفته است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: این سازمان حدود ۶۰۰ مرکز آموزشی با امکانات مناسب در کل کشور دارد که در ساعاتی که فعالیت آموزشی ندارند افراد دارای ایده کارآفرینی می‌توانند با استفاده از امکانات این مراکز و طراحی ایده کارآفرینی و پس از پذیرش آن در این سازمان،  ایده خود را عملیاتی کنند.

بنابر این گزارش، همایش مذکور با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اتحادیه بنیادهای سراسری کشور، خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران و … در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی کشور برگزار شد. : 2103   |  تاریخ ارسال خبر :  1397/11/07 - 26 : 09 قبل از ظهر
گروه خبری: اداره کل   |  : 286

نظر شما در مورد این مطلب

 

اطلاعیه های سازمان

 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

تقدیر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد

تجلیل از مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد در جشن بزرگ جوانان و ورزشکاران استان یزد

مسابقه شیرینی انقلاب در مرکز آموزش فنی و حرفه ای غدیر زارچ استان یزد

جلسه هفتگی تفسیر قرآن مدیران کل دستگاههای اجرائی استان یزد به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد.

بمناسبت بزرگداشت ایام الله دهه فجر صورت گرفت : دیدار مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان یزد با خانواده معظم شهدای یزد

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور: آموزش های فنی و حرفه ای در تداوم فرآیندهای توسعه ای دولت تدبیر و امید جایگاه ویژه ای دارد

با حضورمعاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استانداریزد مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان ابرکوه استان یزد همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر افتتاح شد

مهندس ازهاری خبر داد: مشاغل اختصاصی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در کمیته مشاغل سازمان اداری و استخدامی کشور تصویب شد

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:امروز به تقویت اکو سیستم کارآفرینی در کشور نیاز داریم.

حضور فعال مراکز آموزش فنی و حرفه ای برادران یزد در دومین نمایشگاه برق، الکترونیک و انرژی های نوین

 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد
 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد