با اطلاع از کد دوره آموزشی از طریق مراجعه به لینک ثبت نام در پرتال و یا مراجعه حضوری دفاتر پیشخوان

برای اجرای دوره ها در بخش دولتی شهریه ای دریافت نمیگردد صرفا هزینه های مصوب شده  از طریق کارت اعتباری و خرید الکترونیکی دریافت می گردد.  

تبصره : بنا به درخواست برخی دستگاه ها، موسسات، شرکتها، دانشگاه ها و … جهت آموزش حرف خاص که در قالب عقد قرارداد آموزشی میباشد مبلغ قرارداد اخذ می گردد.

یک قطعه عکس یا فایل اسکن شده آن به انضمام اطلاعات شناسنامه ای و محل سکونت (آدرس – کدپستی)

صبح ها از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۲:۳۰ عصرها از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۷:۳۰ در برخی دوره ها ساعات با کمی تغییر انجام خواهد شد

هزینه های مصوب شده شامل:

الف-هزینه های ثبت نام در دوره آموزشی

1-مبلغ 150000ریال هزینه ثبت نام 2-مبلغ 100000ریال هزینه ارائه مشاوره به متقاضیان مهارت آموزی

ب- هزینه های معرفی به آزمون پایان دوره آموزشی

1-مبلغ 280000ریال هزینه معرفی به آزمون در دوره های آموزشی خوشه خدمات

2-مبلغ 420000ریال  هزینه معرفی به آزمون در دوره های آموزشی خوشه کشاورزی –فرهنگ وهنر –صنعت

توضیح اینکه کلیه مبالغ فوق از طریق پرتال و خرید الکترونیکی کارت اعتباری انجام می گردد. در صورتی که شخص به دفاتر پیشخوان جهت ثبت نام مراجعه نماید هزینه انجام امور ثبت نام بصورت مجزا توسط دفاتر از متقاضی اخذ می گردد.

با مراجعه به آموزش و پرورش محل سکونت و تطبیق واحدهای گذرانده شده وطی دوره های آموزشی فنی و حرفه ای تحت نظر مراکز آموزشی دولتی یا خصوصی سازمان .

خیر- هر قرارداد مختص یک دوره آموزشی می باشد .

مراجع آموزشی همان استانداردهای مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای می باشد و متقاضیان جهت راهنمایی بیشتر می تواند به مراکز آموزش فنی و حرفه ای محل زندگی خود مراجعه نمایند .

کلیه استانداردهای آموزشی کد دار آموزش فنی و حرفه ای در آدرسhttp://rpc.irantvto.ir موجود می باشد .

داشتن اعتبار بین المللی گواهینامه جهت ترجمه و استفاده در سایر کشورها .

- دارای اعتبار به منظور احراز صلاحیت حرفه ای در بخشهای مختلف .

- احتساب ساعات آموزشی به عنوان سنوات تجربی در کارگاههای مشمول طرح طبقه بندی مشاغل.

- قابلیت تطبیق با برخی واحدهای درسی آموزش و پرورش به منظور کسب مدرک دیپلم در رشته های کاردانش .

- امکان برخورداری از تسهیلات خود اشتغالی کارآفرینی نزد بانک ها بر اساس ضوابط مربوطه .

- اولویت در صدور پروانه کسب و اشتغال در صنایع و معادن و....

کلیه مراجعین می توانند با مراجعه به سایت http://advari.irantvto.ir نسبت به دانلود دفترچه آزمون ادواری استان مورد نظر خود اقدام کنند 

کلیه کارآموزان مراکز آموزشی اعم از دولتی و خصوصی و همچنین متقاضیان آزمون های ادواری جهت شرکت در آزمون های حاضر باید با مراجعه به سایت www.portaltvto.com نسبت به خرید کارت اعتباری و پرداخت آنلاین اقدام نمایند .

برای کلیه شرکت کنندگان در آزمون ها در خوشه خدمات مبلغ 280.000 ریال و در رشته های صنعت و کشاورزی 420.000 ریال می باشد 

برای کلیه شرکت کنندگان در هر رشته ای مبلغ  400.000 ریال می باشد .

مبلغ 500.000 ریال بابت صدور گواهینامه الکترونیکی با مراجعه به پرتالportaltvto.com پرداخت آنلاین نمایید .

پس از واریز هزینه صدور گواهینامه حدود 2 ماه به طول خواهد انجامید .

بله با مراجعه به سایت www.portaltvto.com و قسمت استعلام گواهینامه .

برای استعلام به لینک azmoon.portaltvto.com مراجعه و گزینه ی استعلام گواهینامه را انتخاب نمایید.با درج کد ملی و شماره شناسنامه می توانید گواهینامه ی مورد نظر را مشاهده نمایید.

پس از پرداخت هزینه صدور گواهینامه به شما کد شناسایی داده میشود .

بله ، البته در صورت عدم تغییر استاندارد آموزشی و طی شرایط و فرآیند خاصی که باید به مرکز آموزش فنی و حرفه ای مربوطه در آن شهرستان مراجعه گردد

هنگام دریافت گواهینامه الکترونیکی شماره شناسایی مندرج در روی آن را درجایی مطمئن شود یاد داشت نمایید، تا بتوانید در قسمت استعلام سامانه پرتال سوابق گواهینامه های صادره خود را مشاهده نمایید .

کلیه مراجعین می توانند با تهیه کارت اعتباری از طریق مراکز دولتی و یا سایت آموزش فنی و حرفه ای با مراجعه به سایت http://advari.irantvto.ir نسبت به ثبت نام بر اساس تاریخ درج شده در سایت اقدام کنند. ضمنا کلیه اطلاعات مورد نیاز از لحاظ زمانبندی ثبت نام و آزمونهای کتبی و عملی در سایت به تفکیک استان موجود است .

متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه آزمون ادواری  به آدرس   advari.irantvto.ir و دانلود و مطالعه دقیق دفترچه آزمون ادواری و با جستجوی حرفه مورد نظر در قسمت ثبت نام این سامانه ، نسبت به ثبت نام و  شرکت درآزمون ادواری حرفه مورد نظر اقدام نمایند .

درحال حاضر هزینه های دریافتی به شرح زیر است .

هزینه ثبت نام در دوره های آموزشی پورتال سازمان 150.000ریال

ثبت نام در آزمونهای خدماتی 280.000ریال

ثبت نام در آزمونهای فنی 420.000ریال

هزینه صدور گواهینامه 500.000ریال

هزینه مشاوره آموزشی 100.000 ریال

هزینه آموزش در بخش دولتی رایگان

رعایت پیش نیاز در آزمون ادواری ضروری بوده و متقاضیان محترم حتماً باید پیش نیاز حرفه مورد آزمون خود را قبلآً از طریق شرکت در آزمون و اخذ گواهینامه مربوطه داشته باشند 

آزمون ها به دو صورت کتبی و عملی برای هر حرفه برگزار میگردد و چنانچه آزمون شونده با احتساب ضرائب مقرر (۷۰ ≤ نمره آزمون عملی × ۷۵% + نمره آزمون کتبی × ۲۵% = معدل ) حد نصاب معدل ۷۰ را کسب نماید قبول نهایی و برای وی گوهینامه مهارت صادر می گردد و در صورت مردودی در آزمون عملی می تواند پس از طی دوره جبرانی و رفع کسر مهارت در آزمون مجدد عملی همزمان با آزمون کارآموزان مرحله بعد شرکت نماید .

مراجعه به دارالترجمه رسمی منتخب هر استان و ترجمه گواهینامه های صادره  بعد از سال 1392 توسط خود مترجم و در صورتی که تاریخ صدور گواهینامه قبل از سال 92 باشد با دریافت نامه از دارالترجمه خطاب به اداره کل فنی و حرفه ای جهت بررسی اصالت و سپس مراجعه به اداره سنجش و ارزشیابی و تکمیل فرم درخواست و ارائه مدارک (کپی شناسنامه ،کارت ملی ، کپی و اصل گواهینامه های مهارتی ) و دریافت تاییدیه اصالت و نمرات جهت ارائه به دارالترجمه رسمی جهت انجام ترجمه آن گواهینامه .

: بلی بامراجعه به وب سایت اداره کل به نشانی   yazdtvto.irاز منوی آموزشگاههای آزاد نسبت به دریافت آئین نامه ها و بخشنامه های مورد نظر اقدام کرده و طبق راهنمایی های گفته شده عمل نمائید .

آیا می توانم به عنوان مربی در سازمان مشغول به فعالیت شوم ؟

مدارک لازم جهت دریافت ابلاغ مربیگری از طرف آموزشگاه :

            اعلام نیاز آموزشگاه به مربی

  1. ارائه گواهینامه مهارت در هر یک از حرفه های مورد درخواست و یا احراز مشخصات مندرج در استاندارد حرفه های مورد درخواست 
  2. ارائه گواهینامه عدم اعتیاد و سوء پیشینه
  3.  یک برگ تصویر تمام صفحات شناسنامه ، یک برگ تصویر کارت ملی، یک برگ تصویر آخرین مدرک تحصیلی ، یک برگ تصویر کارت پایان خدمت یامعافیت دائم یا داشتن معافیت تحصیلی برای آقایان  

قابل ذکر است که  ابلاغ صادر شده توسط آموزشگاه برای مربی فقط  مخصوص همان آموزشگاه می باشد ضمنا شخص مربی می تواند در چند آموزشگاه با ابلاغ های متفاوت که مربوط به همان  آموزشگاه است فعالیت داشته باشد .

مراجعه به سایت portaltvto.com  در صفحه اصلی پورتال انتخاب گزینه اطلاع رسانی çç ادارات کل استان ها >> انتخاب استان یزد از روی نقشه >>انتخاب فهرست سوابق دوره های اموزشی آموزشگاه های آزاد>>انتخاب گزینه جزئیات از آموزشگاه مد نظر و مشاهده آدرس و شماره تلفن و حرفه های قابل اجرا در آموزشگاه  مربوطه